SZKOŁA PRZYJAZNA ZDROWEMU ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

W związku z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w programie „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywnościimage011 fizycznej” dzieci z przygotowały specjalne występy nawiązujące do tematyki programu.
Każda klasa spośród uczniów kl.IV-VI przygotowała prezentację multimedialną, w której przedstawiono walory różnych produktów spożywczych. Każda prezentacja opisywała zalety i wady wybranych diet stosowanych przez ludzi w różnych częściach świata, między innymi diety wegetariańskiej, diety śródziemnomorskiej itp.
Dzieci urozmaicały swoje prezentacje występami artystycznymi- tańczyły, wykonywały ćwiczenia artystyczne, prezentowały swoje zdolności aktorskie.
Głównym punktem było spotkanie dzieci ze specjalistą do ds. żywienia –Panią Ireną Babczyńską, która była zachwycona występami dzieci. Podzieliła się także z obecnymi podstawowymi informacjami na temat zdrowego żywienia.
Uczniowie przygotowali także także „kąciki degustacji” mające na celu propagowanie zdrowej żywności wśród koleżanek i kolegów.
Uczniowie naszej szkoły wzięli także czynny udział w programie „Śniadanie daje moc” i w związku z tym tego samego dnia dzieci wspólnie przygotowywały także i spożywały śniadanie w swoich klasach.


Opracowanie
Monika Merk, Magdalena Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *