GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „LITTLE STARS”

image01321 listopada 2013r w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej „Little Stars” pod patronatem Burmistrza miasta Sulejów. Główną organizatorką konkursu była Pani Izabela Andrzejczyk – Wąsik, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie. Sponsorem nagród w konkursie był Burmistrz Miasta Sulejów. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-VI ze Szkół Podstawowych mieszczących się w gminie Sulejów:

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie
 • Szkoła Podstawowa Klementynów
 • Szkoła podstawowa w Przygłowie.

Głównym celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, a także popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie przygotowywali na występ dowolny wybrany przez siebie utwór z repertuaru piosenki angielskiej.
Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczne w świetle reflektorów, aby choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.
Ich sceniczne wzmagania oceniało jury w składzie:

 • Dyrektor SP nr 1 w Sulejowie – Pani Danuta Gielec
 • z-ca burmistrza Pan Jan Andrzejczyk
 • przewodniczący Rady Miasta Pan Przemysław Majchrowski
 • referat promocji Gminy Sulejów – Pan Sławomir Rybak
 • Biblioteka Miejska w Sulejowie – Pani Joanna Albin
 • Nauczycielka jęz. angielskiego ze SP nr1 w Sulejowie – Pani Agnieszka Marzec

Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach:

Klasy I-III
I miejsce

 • Natalia Pieczyńska SP nr 1 Sulejów
 •  Amelia Nowak SP nr 1 Sulejów

Klasy IV-VI
I miejsce

 • Julia Rudzka SP Przygłów
 • Mikołaj Nowak SP nr 1 Sulejów

Poza trzema miejscami na podium w obu kategoriach uczestnikom wręczono także kilka wyróżnień. Pani Dyrektor Danuta Gielec oraz przedstawiciele Gminy Sulejów podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz wyrazili chęć organizacji kolejnych edycji konkursu w przyszłości.

Opracowanie
Monika Merk
Magdalena Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *