GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „LITTLE STARS”

image01321 listopada 2013r w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej „Little Stars” pod patronatem Burmistrza miasta Sulejów. Główną organizatorką konkursu była Pani Izabela Andrzejczyk – Wąsik, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie. Sponsorem nagród w konkursie był Burmistrz Miasta Sulejów. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-VI ze Szkół Podstawowych mieszczących się w gminie Sulejów:

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie
  • Szkoła Podstawowa Klementynów
  • Szkoła podstawowa w Przygłowie.

Głównym celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, a także popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie przygotowywali na występ dowolny wybrany przez siebie utwór z repertuaru piosenki angielskiej.
Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczne w świetle reflektorów, aby choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.
Ich sceniczne wzmagania oceniało jury w składzie:

• Dyrektor SP nr 1 w Sulejowie – Pani Danuta Gielec
  • z-ca burmistrza Pan Jan Andrzejczyk
  • przewodniczący Rady Miasta Pan Przemysław Majchrowski
  • referat promocji Gminy Sulejów – Pan Sławomir Rybak
  • Biblioteka Miejska w Sulejowie – Pani Joanna Albin
  • Nauczycielka jęz. angielskiego ze SP nr1 w Sulejowie – Pani Agnieszka Marzec

Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach:

Klasy I-III

• Natalia Pieczyńska SP nr 1 Sulejów
  •  Amelia Nowak SP nr 1 Sulejów

Klasy IV-VI

• Julia Rudzka SP Przygłów
  • Mikołaj Nowak SP nr 1 Sulejów

Poza trzema miejscami na podium w obu kategoriach uczestnikom wręczono także kilka wyróżnień. Pani Dyrektor Danuta Gielec oraz przedstawiciele Gminy Sulejów podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz wyrazili chęć organizacji kolejnych edycji konkursu w przyszłości.

Opracowanie
Monika Merk