4 grudnia 2013r. – Dzień Górnika.

image001Święto Górnika obchodzone jest w dniu patronki górników – św. Barbary. Jest to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią.
Naszą Szkołę tego dnia odwiedził górnik Pan Jan Kołakowski, który przez ponad 30 lat pracował pod ziemią w kopalni Grodziec w Będzinie. Opowiadał on  dzieciom klas 0-3 o ciężkiej pracy górników, o sposobie wydobycia węgla oraz o licznych niebezpieczeństwach tej pracy.
O zainteresowaniu dzieci świadczyły liczne pytania do naszego Gościa.
Na koniec uroczystości uczniowie klas zerowych podziękowali Gościowi krótkim występem. Spotkanie zakończyły zdjęcia wszystkich klas z Panem Kołakowskim.

Oprac. M.Brzezowska, M. Merk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.