Wizyta telewizji TVN24

20140404_1101244 marca 2014r w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie pojawiła się ekipa telewizji TVN 24.
Ich wizyta związana była z bohaterskim zachowaniem się jednej z uczennic szkoły-Ali Miszteli.
Ala był świadkiem dramatycznego wydarzenia. Gdy wraz z mamą i rodzeństwem przechodziła po pasach na druga stronę ulicy uderzył w nich rozpędzony samochód. Ala była kilka kroków przed rodziną. Widziała jak samochód uderza w jej matkę, brata i siostrę. W tej dramatycznej sytuacji potrafiła jednak zachować zimną krewi przytomność umysłu, mając zaledwie 11 lat.
Dziewczynka wiedziała, gdzie zadzwonić i jakie informacje podać ratownikom, dzięki czemu pomoc przyszła na czas.
Pani Dyrektor Danuta Gielec zwołała specjalne spotkanie ze wszystkimi uczniami szkoły, a także nauczycielami-apel, podczas którego Ala otrzymała podziękowania i wyrazy uznania za swą bohaterską postawę. Dziewczynka otrzymała także dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę i Burmistrza Sulejowa-Pana Stanisława Baryłę.
Dziewczynka otrzymała także dyplom od wojewody łódzkiego-Jolanty Chełmińskiej oraz tablet od łódzkiego kuratora oświaty-Jana Kamińskiego. Dodatkową nagrodą był także wyjazd Ali z całą klasą na zaproszenie łódzkiego wojewody do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat udzielania pierwszej pomocy.
Wszyscy: Dyrekcja szkoły, wychowawca-Pan Grzegorz Ruciński, nauczyciele, koleżanki i koledzy są dumni z postawy małej bohaterki, która na co dzień jest skromną, nieśmiałą dziewczynką.

Opracowanie
Monika Merk, Magdalena Brzezowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.