SZKOŁA PRZYJAZNA ZDROWEMU ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

 „Jedzmy zdrowo warzywnie i owocowo” .

Trudno nie doceniać roli, jaką warzywa i owoce odgrywają w naszej codziennej diecie. Stanowią one główne źródło witamin, składników image001mineralnych, błonnika oraz przeciwutleniaczy. Specjaliści radzą, aby warzywa i owoce spożywać pięć razy dziennie.
Dla naszej szkoły promocja zdrowia i wdrażanie dzieci do prawidłowego odżywiania jest zadaniem priorytetowym.
W dniu 20 marca 2014r. uczniowie klas 0-3 wzięli udział w projekcie „Jedzmy zdrowo warzywnie i owocowo”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu odżywiania.
W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać różnego rodzaju warzywa i owoce, ich smak oraz rolę w prawidłowej diecie. Mali uczniowie opisywali wygląd warzyw i owoców, określali smaki, kształt, wygląd i kolor. Akcja zakończyła się wspólnym przygotowywaniem owocowych szaszłyków oraz konkursem owocowo-warzywnym. Była to dla dzieci prawdziwa lekcja zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *