,,Święci nie przemijają”

kanonizacja 004W dniu 27 kwietnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie oddali hołd swojemu Patronowi przygotowując część artystyczną pod hasłem ,,Święci nie przemijają”. Uroczystość odbyła się o godzinie 20.00 w Kościele pod wezwaniem św. Floriana w Sulejowie. Inspiracją do przygotowania spektaklu była Kanonizacja dwóch wielkich Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Treścią widowiska- przygotowaną w oparciu o biografie obu świętych – była próba odpowiedzi na pytania: ,,Czym jest świętość?”, ,,Jak zostać świętym?, ,,Jak wyglądała droga do świętości Jana Pawła II i Jana XXIII?” i wreszcie ,, Czy ja, czy Ty, czy każdy z nas, może zostać świętym?”. Uczniowie, poprzez wiersze i piosenki, próbowali znaleźć odpowiedź na te zagadnienia. Mamy nadzieję, że to się udało, a spektakl słowno –muzyczny nie tylko przypomniał postać Wielkiego Świętego Papieża Jana Pawła II i przybliżył biografię Jana XXIII, ale każdemu dał okazję do refleksji nad własnym życiem.


Opracowała: mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.