Dzień Ziemi

20140429_114941W dzisiejszym natłoku zajęć i przy życiu w ciągłym pośpiechu ludzie bardzo łatwo zapominają o tym co najważniejsze… Jednym z najważniejszych rzeczy w naszym życiu jest nasz dom-nasza planeta-Ziemia. Bez jej istnienia nie byłoby mowy o jakimkolwiek istnieniu. I choć na pozór wydaje się to oczywiste, to jednak warto o tym przypominać. Najlepszym na to momentem są obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tym ważnym dniu i uczcili go przygotowując uroczystą Akademię. Dzieci z kl. 0b oraz z klas Va,Vb,VIa,VIb przygotowały piękne przedstawienie teatralno-muzyczne, w trakcie trwania którego przypomniały nam jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zwróciły również uwagę na to, iż Ziemia to nie tylko dom ludzi, ale także różnych zwierząt i roślin o czym często zapominamy. Przypomniały nam także kilka prostych zasad, które mówią o tym jak pomóc utrzymać naszą planetę „w zdrowiu i czystości”. Mówiły m.inn. o segregacji śmieci, oszczędzaniu prądu, wody, o nie zanieczyszczaniu powietrza, o obronie drzew przed wycinką oraz o skutkach nie przestrzegania tych zasad. Jeżeli chodzi o oprawę muzyczną największy zachwyt publiczności zdobył występ uczniów kl. 0 w piosence „Duszki Leśne”, a to ze względu na pojawienie się tytułowych bohaterów utworu w przygotowanych strojach, ze szczotkami i szufelkami, którzy przez cały czas trwania utworu pięknie wykonywali swoją pracę-sprzątanie lasu. W tej roli wystąpili Daniel i Olivier Pyzia. Uwagę publiczności przykuł także inny uczeń klasy 0- Wiktor Bojarczuk, który pięknie, głośno i wyraźnie odśpiewał wszystkie przygotowane utwory muzyczne. Przedstawienie zakończyło się projekcją filmową skierowaną do dzieci, podczas której widzowie utrwalili przedstawione wcześniej zasady dbania o naszą planetę. Uroczystość przygotowały Panie:
Magdalena Brzezowska oraz Dominika Magiera. Pani Dominika Magiera przygotowała także specjalnie na tę okazję piękną dekorację. Podziękowania należy także skierować w stronę rodziców za aktywne zaangażowanie się w przygotowanie kostiumów. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że wiedzę zdobytą podczas uroczystości każdy z nas będzie aktywnie wcielał w życie dla naszego wspólnego dobra.

OPRACOWANIE
Monika Merk, Magdalena Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *