Wycieczka do Dino-Parku w Kołacinku

image003W dniu 21 maja 2014 roku uczniowie klas 0A, 0B i 1B uczestniczyli w wycieczce do Dino-Parku w Kołacinku.
Podróż do czasów prehistorycznych rozpoczął spacer po ścieżce ery mezozoicznej. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami dinozaurów żyjącymi w tamtych czasach. Następnie zwiedzały wystawę geologiczno-paleontologiczną, gdzie oglądały autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki.
Kolejną atrakcją była zabawa „Mały Paleontolog”, podczas której dzieci odnajdywały w piasku szkielet dinozaura. Pamiątką z tej zabawy był miniaturowy szkielet dinozaura dla każdego uczestnika zabawy.
Po posiłku dzieci znakomicie bawiły się na specjalnie przygotowanym placu zabaw.

Oprac. M. Brzezowska, M. Merk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wycieczki, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.