Dzień Patrona!

IMG_0130W poniedziałek 19 maja 2014 roku społeczność Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie już po raz siódmy obchodziła święto swojego Patrona. W tym roku uroczystości miały szczególny charakter ze względu na fakt, że 27 kwietnia 2014r. Jan Paweł II został ogłoszony Świętym. Na to wielkie wydarzenie czekał cały Kościół w Polsce i na Świecie.
Nasza szkoła, należąca do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, również z wielką radością przeżywała uroczystość Kanonizacji. W dniu 27 kwietnia uczestniczyliśmy w Mszy Świętej dziękczynnej, po której nastąpił spektakl słowno- muzyczny pod hasłem: Święci nie przemijają.
Od dnia Kanonizacji do 19 maja w Szkole Podstawowej Nr1 odbywały się liczne konkursy związane z postacią naszego Patrona. Uczestnicy konkursu plastycznego wykonali piękne prace o Janie Pawle II, które stały się częścią dekoracji przygotowanej przez p. mgr Violettę Binkowską. Na szczególną uwagę zasłużyła praca uczennicy klasy VA Adranny Klass – wyhaftowany portret Jana Pawła II. Konkurs wiedzy o życiu papieża wygrała uczennica klasy IV B Oliwia Synderecka, która uzyskała 90% punktów i zdobyła cenną nagrodę – wycieczkę do Krakowa i Wadowic- ufundowaną przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II mgr Danutę Gielec.
Dzień Patrona rozpoczął się częścią artystyczną prezentującą drogę do świętości Jana Pawła II. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Władze Sulejowa w osobach: Przewodniczącego Rady Miasta p. Przemysława Majchrowskiego oraz zastępcy Burmistrza Sulejowa p. Jana Andrzejczyka. Byli obecni dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Sulejowa: Dyrektor Gimnazjum p. Halina Rutowicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie p. Joanna Albin oraz Dyrektor MOK-u w Sulejowie p. Sylwia Klass. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani Dyrektorzy naszej szkoły: p. Franciszek Witczak, p. Zofia Majda, p. Mirosława Dudkiewicz, p. Krzysztof Moryń oraz nauczyciele emeryci. Na naszych uroczystościach nie mogło zabraknąć księży z naszej parafii –reprezentował ich ks. Zygmunt Czyż. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ze Sławna, którzy przybyli ze swym Pocztem Sztandarowym pod opieką p. Dyrektor Marzenny Skowrońskiej.
W trakcie spektaklu uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Patrona prezentując wybrane wątki z jego biografii. Widzowie z zainteresowaniem słuchali wierszy i piosenek w wykonaniu klas: IV A , IV B i III B. Na szczególne uznanie zasługuje układ taneczny przygotowany przez klasę III B pod czujnym okiem wychowawcy p. Beaty Skawińskiej, która wspólnie z p. Mariuszem Magierą zajęła się oprawą muzyczną spektaklu. Prezentowane treści zostały wzbogacone pokazem multimedialnym, za który odpowiadał p. Marcin Pączyński. Scenariusz akademii przygotowała Bożena Pawlik.
Po spektaklu nastąpiła przerwa w trakcie której p. Dyrektor Danuta Gielec nagrodziła laureatów poszczególnych konkursów papieskich.
Kolejna część uroczystości miała luźną, żartobliwą formę. Nastąpił w niej pokaz wokalno-tanecznych talentów uczniowskich, przygotowany przez reprezentantów każdej z klas pod kierunkiem wychowawców. Pokaz ten poprowadziły p. Ewa Zawisza wraz z p. Darią Morawską.


Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *