WYCIECZKA DO WARSZAWY

20140605_175841W dniu 05.06.2014r uczniowie kl. IIa, IIb i IVa odbyli wycieczkę do stolicy naszego kraju- do Warszawy.
Wycieczka zorganizowana została przez Biuro Turystyki „Wycieczka” z Piotrkowa Tryb. O historii miasta, a także o jego najważniejszych zabytkach opowiadał towarzyszący nam przewodnik- Pan Sławomir Tutomierski.
Dzieci zwiedzały Centrum Nauki Kopernik. Z dużym zainteresowaniem oglądały prezentowaną wystawę. Uczestniczyły także w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie zapoznały się z tajnikami działania urządzeń elektrycznych. Były świadkami szeregu doświadczeń, m.in. zjawiska powstania pioruna.
Po wizycie w CNK wszyscy udali się na obiad do restauracji Mc Donald oraz na lody. Po spożyciu posiłku dzieci nabrały sił i energii do zwiedzania zabytków miasta. Udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy rynek, najważniejsze pomniki, Pałac Królewski i inne znane zabytki i przepiękne budowle.
Duże wrażenie zrobił także na dzieciach widok Stadionu Narodowego. Następnym punktem programu był seans w Planetarium. Po krótkiej lekcji dotyczącej kosmosu i odkrytych przez ludzi planet oglądaliśmy seans filmowy pt. „Na skrzydłach marzeń”. To pierwszy polski film w technologii fulldome. Seans i jego efekty dawał widzom bardzo realistyczne odczucie- takie jakbyśmy sami byli uczestnikami podniebnej wyprawy. Wizyta w Planetarium wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.
Kolejnym i ostatnim punktem wyprawy były Łazienki Królewskie. Niewątpliwie największe jednak wrażenie na dzieciach (przesłaniając tym samym wszystko inne) wywarł obecny tam paw, który dumnie prezentował swój piękny ogon oraz dzielnie i wytrwale pozował do zdjęć niczym prawdziwa gwiazda filmowa.


Opracowanie: M.Merk, M.Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *