75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

20141003_104831W piątek 03.10.2014r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II
w Sulejowie wzięli udział w Uroczystej Akademii zorganizowanej z okazji
75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość przygotowali:
mgr Bożena Pawlik, mgr Beata Skawińska, mgr Marcin Pączyński oraz
mgr Mariusz Magiera wraz ze swoimi wychowankami-uczniami klas IV-VI.
Akademia ta była dla obecnych specyficzną, pełną emocji lekcją historii. Ten piękny i wzruszający spektakl słowno-muzyczny przeniósł obecnych do dawnych, bardzo trudnych czasów, o których jednak nigdy nie możemy zapomnieć.
Choć współczesnemu pokoleniu czasy II wojny światowej są obce, wręcz dla niektórych (zwłaszcza najmłodszych) jest to pojęcie wręcz abstrakcyjne, trudne do wyobrażenia, to w trakcie uroczystości dzieci (uczniowie klas III-VI) zaprezentowały piękną postawę i w pełnym skupieniu uczestniczyły w Akademii. Ich zachowanie zostało zauważone i docenione przez Panią Dyrektor Danutę Gielec, która na zakończenie podziękowała dzieciom za wzorową postawę.

Opracowanie
M.Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.