DZIEŃ NAUCZYCIELA

20141016_113256W czwartek 16 października 2014r w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela.
Z tej okazji Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie spotkali się na szkolnej Akademii, którą przygotowali wraz ze swoimi uczniami – klasą Va, Vb: Pani Bożena Pawlik, Pan Mariusz Magiera oraz Pan Marcin Pączyński. Dekorację zawdzięczamy Pani Iwonie Biskupskiej.
Podczas fantastycznego spektaklu, dzieci słowami wierszy, piosenek oraz tańcem podziękowały nauczycielom za trud jaki wkładają w ich codzienne nauczanie i wychowanie. Przedstawienie miało charakter humorystyczny. Mogliśmy znaleźć w nim odnośniki do wszystkich nauczycieli pracujących w naszej szkole. Dzieci wcielały się w rolę poszczególnych nauczycieli bądź też śpiewały dla nich piosenki. Mogliśmy także podziwiać przepiękne choreografie taneczne przygotowane specjalnie na tę okazję.
Jednym z pierwszych występów muzycznych była piosenka przygotowana specjalnie dla Pani Dyrektor Danuty Gielec, w której było mowa o tym, iż Pani Dyrektor jest jedyną i najlepszą królową. Otrzymała ona także pamiątkową koszulkę z napisem „KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA”.
Największy jednak aplauz otrzymali uczniowie śpiewający piosenkę do melodii „To ja, narcyz się nazywam”, lecz ze zmienionym tekstem, który w sposób żartobliwy odnosił się do konkretnych nauczycieli. Nowy tekst piosenki tak bardzo przypadł do gustu nauczycielom jak i uczniom, że długo jeszcze mogliśmy go słuchać w wykonaniu innych uczniów już po skończonej Akademii na szkolnym korytarzu.
Jeżeli chodzi o występy taneczne, to nie mogło oczywiście zabraknąć pokazu naszych lokalnych gwiazd tańca towarzyskiego- Pani Barbary Królik i Pana Mariusza Magiery.
Podczas uroczystości nastąpiło także rozwiązanie ogłoszonego wcześniej konkursu plastyczno-literackiego, który polegał na narysowaniu przez dzieci portretu wybranego przez siebie nauczyciela i napisanie o nim krótkiego, żartobliwego tekstu. Główną nagrodą dla zwycięzców były bilety do kina Helios w Piotrkowie Tryb. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali także słodkie nagrody-niespodzianki. Zwycięzców ogłosiła Pani Dyrektor Danuta Gielec. Zostali nimi:
-Daria Ściubeł –kl. IIa
– Adam Rutowicz –kl.Va
-Jaś Rutowicz – kl. VIb
Na zakończenie uroczystości podziwialiśmy występ taneczny uczniów naszej szkoły: Mariki Jasiurskiej, Jessiki Pyzi oraz Marcela Balińskiego, którzy uczęszczają na zajęcia taneczne do MOK w Sulejowie. Do wspólnej zabawy zostali także poproszeni wybrani nauczyciele, których zadaniem było zatańczenie dobrze wszystkim znanego układu tanecznego- makareny.
Wszyscy nauczyciele otrzymali w prezencie piękne i kolorowe kaktusy.
Po takiej dawce pozytywnych wrażeń i emocji wszyscy z uśmiechem na twarzach i uczuciem radości rozeszli się do swoich klas.

Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *