WSPOMNIENIA O PAPIEŻU JANIE PAWLE II

20141022_143842W środę 22 października 2014r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie spotkali się na specjalnym apelu, aby uczcić pamięć o patronie naszej szkoły- Janie Pawle II.
Apel przygotowała Pani Violetta Bińkowska. Nad oprawą techniczną czuwał Pan Marcin Pączyński. Prezentację prowadziły uczennice naszej szkoły: Maja Pasieczyńska, Julia Kotarska, Wiktoria Firmowska i Oliwia Synderecka. Dziewczynki pięknie odśpiewały także pieśni: „Barka” oraz „Taki mały, taki duży może świętym być”.
Podczas spotkania oglądaliśmy piękną prezentację dotyczącą kolejnym etapów z życia naszego Papieża. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia i przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły od momentu jego narodzin, aż do śmierci. Podczas prezentacji mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia Karola Wojtyły jako małego chłopca, a także fotografie pozostałych członków jego rodziny. Mogliśmy także podziwiać zdjęcia naszego Papieża w różnych sytuacjach z życia codziennego- żartobliwych, w ukochanych miejscach itp. Dzieci przypomniały nam także o głównym przesłaniu Jana Pawła II do ludzi.
Pani Dyrektor Danuta Gielec podczas podziękowań za pięknie przedstawioną historię o życiu naszego Ojca Świętego, przypomniała także o naszym dębie-LOLKU, który został zasadzony na cześć Jana Pawła II.
Po zakończeniu pięknej prezentacji nastąpiła projekcja filmu pt. „Karol, który został świętym”.

Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *