WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

20141030_085821W czwartek 30.10.2014r uczniowie klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Szkło –dekor” w Piotrkowie Tryb.
Dzieci zapoznały się z całym procesem wytwarzania i dekorowania bombek choinkowych. Mogły zobaczyć na własne oczy jak tworzy się bombki ze szklanych rurek, zapoznały się także z procesem srebrzenia i zobaczyły jaki ten proces przynosi efekt. Pracownik fabryki opowiedział również dzieciom w jaki sposób nadaje się bombkom wybrany kolor,
a następnie mogły zobaczyć jak wygląda ręczne zdobienie. Najważniejszym dla dzieci punktem wycieczki okazał się czas, kiedy to same mogły własnoręcznie ozdobić dwie wybrane przez siebie bombki.
Po zwiedzeniu fabryki uczniowie odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie wzięli udział w specjalnie przygotowanych lekcjach połączonych z prezentacja multimedialną. Tematyka zajęć dotyczyła lasu i jego mieszkańców oraz twórczości Janusza Korczaka. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Opracowanie
M.Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *