Dzień Górnika w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejowie, 4 grudnia 2014r.

IMG_8443W dniu 4 grudnia 2014r. roku uczniowie klas 0a i 1a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli w spotkaniu z, Panem Janem Kołakowskim. Honorowego gościa, doświadczonego górnika, powitano pięknymi wierszami i piosenkami.
Pan Kołakowski przez ponad 30 lat pracował pod ziemią w kopalni Grodziec w Będzinie. Jego barwne opowieści o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników zachęciły dzieci do zadawania pytań dotyczących pracy, ubioru i zwyczajów górniczych.
Z okazji Barbórki życzymy Panu Janowi oraz wszystkim Górnikom dużo zdrowia – Szczęść Boże!

Oprac. M.Brzezowska, M. Merk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *