Jasełka 2014

20141219_111823W piątek 19.12.2014r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II poczuliśmy prawdziwie świąteczną atmosferę. Działo się tak za sprawą przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów klas Ia i IIIa. Dodatkową rangę całemu wydarzeniu nadała wizyta zaproszonych gości:
-Burmistrza miasta – Pana Wojciecha Ostrowskiego
-Proboszcza parafii św. Floriana –Leszka Drucha
-Proboszcza parafii św. Tomasza- Augustyna Węgrzyna
Jasełka rozpoczęła wizyta harcerzy, którzy przekazali uczniom naszej szkoły symboliczne światełko pokoju.
Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Danutę Gielec dzieci rozpoczęły przedstawienie, które przypomniało wszystkim obecnym historię narodzin Jezusa. Dzieci pięknie odegrały swoje role, recytowały i odśpiewały przygotowane kolędy i pastorałki. Na scenie podziwialiśmy piękne anioły, nie mogło też oczywiście zabraknąć Maryi, św. Józefa, Króli-Kacpra, Melchiora, Baltazara oraz pastuszków. Pod koniec pojawił się również mały akcent międzynarodowy- uczniowie odśpiewali w języku angielskim kolędę „We wish you a marry Christmas”. Na zakończenie, po przemówieniach i życzeniach Pani dyrektor oraz zaproszonych gości wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Po przedstawieniu bożonarodzeniowym uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich sal, gdzie odbyły się klasowe Wigilie.
Jasełka przygotowały:
-Pani Magdalena Brzezowska
-Pani Monika Merk
Za pomoc dziękujemy także Pani Katarzynie Ślązak, Pani Dominice Magierze oraz Panu Marcinowi Pączyńskiemu. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, którzy przygotowali dla dzieci przepiękne stroje i rekwizyty oraz elementy dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *