RATUJEMY–UCZYMY RATOWAĆ

20150129_170917Już od ośmiu lat w SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie obywają się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pod patronatem WOŚP z dziećmi z klas nauczania zintegrowanego. Uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczą układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. Zajęcia te odbywają się na podarowanych przez fundację fantomach, pod kierunkiem przeszkolonych nauczycieli (p. K. Gajda, p. E. Szczyglińska). W tym roku po raz pierwszy pokaz i ćwiczenia na fantomach zostały przeprowadzone dla rodziców dzieci klas Ob, Id i IIIc. Rodzice mieli możliwość przećwiczenia na fantomie ucisków klatki piersiowej i oddechów ratowniczych. Wiedza zdobyta przez rodziców na tym spotkaniu może okazać się pomocna w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *