OTWARCIE WYREMONTOWANEJ SALI GIMNASTYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE

W dniu 19 lutego 2015 roku w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji otwarcia wyremontowanej sali gimnastycznej.IMG_9581
Patron naszej Szkoły – Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które warto sobie uświadomić, aby móc je urzeczywistniać”.
Dzięki możliwości korzystania z odnowionej sali gimnastycznej uczniowie naszej Szkoły mogą w harmonijny sposób rozwijać sprawność fizyczną oraz zainteresowanie sportem.
Część oficjalną rozpoczęło wspólne przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor Danutę Gielec oraz zaproszonych Gości.
Po hymnie Polski, hymnie Szkoły oraz modlitwie, ksiądz proboszcz Leszek Druch poświęcił odnowioną salę. Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja multimedialna na temat zajęć sportowych organizowanych w naszej szkole .
Prezentację umiejętności uczniów naszej szkoły poprowadziły Oliwia Synderecka oraz Aleksandra Kowalska z klasy Vb pod opieką Pani Bożeny Pawlik oraz Pana Marcina Pączyńskiego.
Na początek w układzie tanecznym do melodii „Kaczuszki”zaprezentowali się uczniowie klasy Ia, przygotowani przez Panią Magdalenę Brzezowską. Następnie w układach muzyczno-tanecznych zaprezentowały się uczennice klasy Va oraz IVa. W układzie akrobatycznym wystąpiły dziewczęta z klasy VI. Wszystkie występy taneczno-akrobatyczne przygotowała Pani Grażyna Ryszka. Klasa IIIa”, którą przygotowała Pani Monika Merk, pokazała swoje umiejętności taneczne w utworze „Makarena”. Na zakończenie odbył się popis tańca towarzyskiego w wykonaniu Pani Barbary Królik oraz Pana Mariusza Magiery. Zatańczyli oni brawurowo rock’n’rolla, sambę oraz rumbę..


Wszystkim użytkownikom tej sali życzymy sportowych sukcesów oraz satysfakcji z osiąganych wyników.
Oprac. M.Brzezowska, M.Merk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.