PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 26 lutego 2015r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w SulejowieIMG_9788 odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Z tej okazji część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VB pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy: mgr Moniki Majchrowskiej i mgr Bożeny Pawlik. Pierwszaki dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka szkolna, do czego służy Centrum Multimedialne i jak zachowywać się w czytelni. Starsi koledzy w żartobliwej formie przekazali im też rady – jak dbać o książki, żeby nie uległy zniszczeniu. Dzieci, bardzo ładnie odpowiadały na pytania związane z treścią lektur, bajek i baśni, za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Pierwszoklasiści udowodnili, że znają alfabet i potrafią już czytać. Uroczyście przysięgli, że będą książki czytać i je szanować. Na zakończenie odbył się uroczysty akt pasowania. Bibliotekarka, używając wielkiej księgi, pasowała każdego ucznia na czytelnika. Po tym wydarzeniu uczniowie klas: IA i I C wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.


mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *