SPOTKANIE MUZYCZNE

W czwartek 26.02.2015r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie po raz kolejIMG_9886ny w tym roku szkolnym wzięli udział w spotkaniu muzycznym z serii „Barwy Orkiestry Symfonicznej”. Tym razem zapoznali się z instrumentem muzycznym z serii dętych drewnianych-fagotem.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się z historią instrumentu, poznały jego brzmienie, a także budowę. Wysłuchały takich utworów jak, np.: „Wesołek”, czy utworu Georgea Gershin’a. Uczniowie opowiadali także o tym, jaki charakter mają wysłuchane przez nich kompozycje.
Dużym zaskoczeniem dla dzieci był moment, w którym muzyk zaczął odkręcać poszczególne części fagotu i okazało się, że niezłożony instrument także wydaje dźwięki.
Nie zabrakło także zabaw z udziałem publiczności. Zadaniem młodszych dzieci, było naśladowanie sposobu poruszania się tchórzofretki przy dźwiękach muzyki z filmu pt. „Różowa Pantera”.
Starsi uczniowie z kolei grali na stroiku elementy muzyczne wykorzystując technikę staccato i frullato.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Na zakończenie wysłuchaliśmy utworu Quanta na mera i oglądaliśmy improwizację taneczną do niego w wykonaniu Natalii Paszewskiej i Łukasza Bełdowskiego – uczniów klasy IIIa.

OPRACOWANIE
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *