Święto Kobiet w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

W poniedziałek 9 marca 2015 roku w Szkole PodsIMG_9984tawowej w Sulejowie panowała wyjątkowa atmosfera. Już od rana chłopcy byli szczególnie mili dla swoich Koleżanek. Zaprosili teżwszystkie Kobiety na na radosną akademię.

Uczniowie klas Ib i IIb przygotowali pod opieką Pani Katarzyny Molińskiej i Pani Agnieszki Adach wyjątkowe przedstawienie. Zaprezentowali w nim rolę kobiety na przestrzeni dziejów: od epoki jaskiniowej, poprzez Średniowiecze, aż do czasów współczesnych.
Dzisiejsze postrzeganie Kobiet uczniowie ukazali „z przymrużeniem oka” w piosenkach i wierszach, m.in.: „ A Ty pokaż swoje nogi”, „Być Kobietą” i „Brunetki, Blondynki”.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Danuta Gielec oraz Pani Katarzyna Feldman
i Pani Iwona Biskupska wręczyły dyplomy laureatom konkursu ortograficznego:

I miejsce – Julia Kotarska
II miejsce – Michał Pryczek
III miejsce ex-equo Szymin Lange i Oliwia Abratkiewicz.

Wszystkim Kobietom z okazji ich Święta składamy najlepsze życzenia.

Oprac.: M .Brzezowska, M. Merk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.