„Konkurs Dobrej Formy 2014/2015”

W dniu 13 marca 2015 roku uczniowie Szkoły PodstawowIMG_0076ej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie przystąpili do wielkiego wyzwania pod hasłem „Trzymaj formę”. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Zachowaj równowagę” realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy pt. „Konkurs Dobrej Formy 2014/2015”.
Przed przystąpieniem do pracy, uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami omówili 10 zasad prawidłowego żywienia. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa, owoce. W piątek uczniowie klas 0-3 przygotowywali drugie śniadanie. Przynieśli do szkoły potrzebne produkty. Po umyciu rąk, założeniu fartuchów i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do tworzenia zdrowych smakołyków. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Kanapki nie tylko były zdrowe i smaczne, ale też pięknie ozdobione. Nawet uczniowie uznawani za klasowych „niejadków” z ochotą zjedli przygotowane przez siebie smakołyki.


Udział w zajęciach w ramach programu „Konkurs Dobrej Formy 2014/2015” to znakomity sposób kształcenia pozytywnych nawyków żywieniowych, dbałości o higienę oraz kreatywności podczas wykonywania posiłków.

Opracowanie: D. Morawska, M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *