Wizyta Szkoły Jana Pawła II w Giecznie

IMG_0212W dniu 26.03.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie pod opieką Dyrekcji: mgr Danuty Gielec i mgr Renaty Kumidaj oraz nauczycieli:mgr Bożeny Pawlik, mgr Beaty Skawińskiej, mgr Mariusza Magiery, mgr Marcina Pączyńskiego, a także przedstawicieli rodziców w osobie pani Haliny Rutowicz gościli w parafii Wszystkich Świętych w Giecznie, powiat zgierski.
Szkoła nasza została zaproszona przez, pochodzącego z Sulejowa proboszcza tamtejszej parafii – ks. Tadeusza Gielca, w ramach uroczystości związanych nawiedzeniem relikwii Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny upamiętniający 10 –tą rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Treść spektaklu stanowiły poetyckie refleksje nad życiem i śmiercią oraz przesłania zawarte w naukach Jana Pawła II. Rozważania te wpisywały się w klimat Świąt Wielkiej Nocy i Tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. Oprawa muzyczna i specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna wywarły duże wrażenie na mieszkańcach parafii Gieczno, czego dowodem mogły być brawa jakimi nagrodzono naszych małych artystów. Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym stwierdziły, że bardzo chętnie pojadą na kolejną wycieczkę, aby ,,opowiadać” o swoim Patronie.
Fundatorem wycieczki był ks. Tadeusz Gielec. Dodatkowo każdy uczestnik (z nauczycielami włącznie) otrzymał słodki upominek, który w imieniu ks. Proboszcza z Gieczna wręczyła pani Dyrektor D. Gielec.


mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *