POWITANIE WIOSNY

IMG_0218Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w ramach tegorocznego powitania wiosny przygotowali specjalne przedstawienie skierowane do najmłodszych wychowanków szkoły.
Dzieci rozpoczęły występ piosenką „Wiosna, ach to ty”, którą wprowadziły obecnych w prezentowany temat.
Uczniowie klas Ia, IIIa, IIIb zaprezentowali humorystyczne scenki, które ukazały obecnym jakie zmiany zachodzą w naszej przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim obecnym m.in. historię zwyczaju topienia Marzanny.
Na scenie nie mogło zabraknąć Pani Wiosny, postaci Marzanny, bociana, żab i wielu innych, które nieodzownie kojarzą się z lubianą chyba przez wszystkich porą roku jaką jest wiosna.
Występy teatralne przeplecione były pięknymi występami wokalnymi uczniów. Usłyszeliśmy takie utwory jak, np.:
„Wiosna”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Dorotka ogrodniczka”, „Do lata piechota będę szła”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.
Nie zabrakło również elementów tanecznych. Oglądaliśmy wiosenny taniec w wykonaniu uczniów klasy Ia, a także cza-czę w wykonaniu przedstawicieli klasy IIIa.
Przedstawienie przygotowały wychowawczynie występujących uczniów, panie:
-Beata Kieruzel
-Magdalena Brzezowska