75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

DSC09204Dnia 16 kwietnia 2015 roku, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II, odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna połączona z prezentacją multimedialną, przybliżająca tematykę 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 5 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W inscenizacji występowali uczniowie kl. IV a i VI b. Scenariusz, dekorację, prezentację multimedialną i choreografię przygotowały panie K. Feldman, D. Migała, K. Ślązak. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Sulejowa W. Ostrowski, przewodniczący Rady Miasta A. Stobiecki z radnymi S. Gaikiem, W. Czerwińskim, S. Kuczyńskim, radny powiatu piotrkowskiego Z. Sarlej, redaktor naczelny kwartalnika „SULEJ” T. Sarlej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi M. Rutowicz, dyrektor Gimnazjum H. Rutowicz, dyrektor Biblioteki Miejskiej J. Albin, dyrektor Domu Kultury S. Klass, proboszcz parafii św. Floriana w Sulejowie ks. L. Druch, ks. Kanonik Z. Czyż, przewodnicząca Związku Emerytów I. Kabza, przewodnicząca Rady Rodziców M. Lange, emerytowana Pani dyrektor
Z. Majda oraz wielu rodziców.
Inscenizacja została przyjęta entuzjastycznie przez uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, czego wyrazem były gromkie brawa. Swoje uznanie dla występujących dzieci oraz przygotowujących ich nauczycieli, wyrazili pani dyrektor
D. Gielec, burmistrz Sulejowa W. Ostrowski, przewodniczący Rady Miasta A. Stobiecki oraz ks. Proboszcz L. Druch. Bardzo ciepłe słowa wypowiedział ksiądz Druch, porównując naszą szkołę do „kuźni talentów”, w której kształtują się postawy patriotyczne w naszych uczniach. Wyrażając swoje zdanie ksiądz nawiązał do historii narodu polskiego i zmartwychwstania Pana Jezusa. Wypowiedzi i podziękowania innych gości były utrzymane w podobnym tonie, podkreślającym prestiż naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *