TYDZIEŃ EKOLOGICZNY 20-24.04.2015r.

W dniach od 20.04.2015 r. do 24.04.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ja20150420_105736na Pawła II w Sulejowie obchodzony był Tydzień Ekologiczny . W związku z Dniem Ziemi, który przypada na 22.04.2015r. zorganizowano szereg konkursów i akcji na terenie , jak i poza nią.
Poniedziałek upływał pod hasłem „ Zielono mi” . Ilustrując bogactwo roślinności i życia na naszej planecie uczniowie ubrani byli w odzież koloru zielonego. Tego dnia ogłoszona została zbiórka żywności dla podopiecznych piotrkowskiego schroniska dla zwierząt.
We wtorek dzieci klas O-III oraz klas IV przystąpiły do konkursu na selektywną zbiórkę butelek plastikowych. Ilość dostarczonych butelek przeszła najśmielsze oczekiwania. Tego dnia ubrani byliśmy na niebiesko – kolor ten miał nam symbolizować znaczenie wody w przyrodzie i życiu człowieka.
W środę uczniowie klas V – VI przystąpili do konkursu „ Góra Makulatury”. Każda klasa stanęła na wysokości zadania. Makulatura oraz butelki zostały przekazane do punktu odbierającego surowce wtórne. Kolor żółty miał nam przypominać o Słońcu , właściwej odległości naszej planety od niego, o ilości energii słonecznej docierającej do powierzchni Ziemi- jako jednego z czynników gwarantującego życie na Ziemi.
Uczniowie wykonali prace plastyczne dotyczące naszej planety. Problematyka prac była różnorodna. Wystawę można było oglądać w sali przyrodniczej.
W piątek uczniowie klasy IV C uczestniczyli w akcji społecznej „ Czysta i bezpieczna Pilica- od źródeł do ujścia” , której inicjatorem był m.in. Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego. Tego typu akcje uczą świadomości ekologicznej i dbałości o środowisko, w którym żyjemy.


Opracowały: Dominika Magiera
Aldona Nejman
Iwona Rybak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *