WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Dnia 29.04.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wzięli udział Sandomierz 29 IV 2015 106 w wycieczce szkolnej do Sandomierza zorganizowanej przez p. D. Magierę i p. B. Skawińską.
Leżący na siedmiu wzgórzach Sandomierz nazywany jest „Miastem Królów”. Wędrówka „Trasą Podziemną”, przemarsz pod Bramę Opatowską, zwiedzanie Katedry, czy spacer po Starym Rynku to część atrakcji, które czekały na dzieci tego dnia.
Wizyta w „Zbrojowni Rycerskiej” dostarczyła uczniom niesamowitych wrażeń. Swoista lekcja historii przeniosła dzieci w czasy rycerstwa. Dzięki barwnej opowieści przedstawiciela Bractwa Rycerskiego, rekwizytom oraz krótkiej inscenizacji, dzieci mogły poznać kunszt rycerski i przenieść się w czasy legendarnej Halinki Krępianki.
Miłym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, iż mogli przymierzyć szaty oraz stroje rycerskie z minionych epok. Dziewczynki poczuły się w sukniach jak prawdziwe damy dworu, a chłopcy w pełnym rynsztunku wyglądali jak rycerze.
Zamek Krzyżtopór w miejscowości Ujazd powitał wszystkich aurą tajemniczości. Ogrom tej budowli wzbudził zachwyt i zainteresowanie u dzieci. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia oraz zakup pamiątek. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń, z czasów rycerskich wróciliśmy do domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *