224 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

IMG_1447Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczcili 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowując z tej okazji część artystyczną. Spektakl słowno-muzyczny oparty na kanwie wydarzeń historycznych sprzed dwustu lat, wzbogacony prezentacją multimedialną, wystawiony został dwukrotnie. Mieszkańcy Sulejowa mogli obejrzeć występ w dniu 3 maja 2015 r. w kościele p/w św. Floriana w Sulejowie w czasie Mszy św. w intencji Ojczyzny sprawowanej przez proboszcza parafii ks. kan. Leszka Drucha. Po Mszy Św. wszyscy obecni: władze miasta, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół i mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Straży.
Natomiast uczniowie jeszcze raz mogli przeżyć niecodzienną lekcję historii w dniu 4 maja 2015 r. w budynku szkoły. Spektakl, przygotowany przez uczniów klas piątych i szóstych pod czujnym okiem nauczycieli: mgr Bożeny Pawlik, mgr Beaty Skawińskiej, mgr Mariusza Magiery i mgr Marcina Pączyńskiego, opisywał okoliczności w jakich w 1791 r. w Polsce uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie Konstytucję. Rangę i znaczenie tego dokumentu słuchacze mogli poznać dzięki patriotycznej poezji i podniosłej muzyce, która stanowiła oprawę akademii.
Mamy nadzieję, że forma przekazu dostosowana do wieku i możliwości percepcyjnych tak małego, jak i nieco starszego odbiorcy wywarła na widzach pozytywne wrażenia artystyczne i pozwoliła zapamiętać ten ważny fragment naszej historii.


Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *