OBCHODY UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA PATRONA

IMG_0842Dnia 18 maja 2015r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ósmą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II.
W tym dniu o godz. 8.oo została odprawiona msza św. w kościele parafialnym w intencji nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Msze odprawił ks. Mariusz Lach – wikariusz naszej parafii. Po niej uczniowie, pod opieką wychowawców i w asyście rodziców, przemaszerowali do szkoły. Tam, pod hasłem: „ Ojcze Święty chcemy podążać Twoją drogą”, odbyła się akademia środowiskowa, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Sulejowa.
Kluczowy punkt uroczystości stanowiła część wokalno – artystyczna przygotowana przez uczniów klas O- VI. Poprzez recytację, piosenki, tańce, grę na instrumentach muzycznych oraz pokazy multimedialne, dzieci wspominały podróże Ojca Świętego do różnych zakątków świata.
Ojciec Święty był niewątpliwie najwięcej podróżującym papieżem w historii. W czasie swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki międzynarodowe, odwiedzając 129 krajów na wszystkich kontynentach. Przemawiał do milionów ludzi, odwiedzał miejsca, w których nie był wcześniej żaden papież. Większość swych podróży, pielgrzymek rozpoczynał od słów: „Przybywam jako Papież- Pielgrzym” i tak Go postrzegał świat. Przez to stał się bliski każdemu człowiekowi, ale i też dzieciom, które lgnęły do Niego jak do ojca. Taką właśnie sylwetkę papieża – pielgrzyma i podróżnika przedstawili uczniowie naszej szkoły w pierwszej części akademii.
Drugą część szkolnych obchodów zakończył konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W turnieju „Jeden z dziesięciu” dziesięcioro zawodników z kl. III, IV, V i VI, wyłonionych w dwóch poprzednich etapach konkursu, zmagało się z niełatwymi pytaniami. Na trzecim miejscu znalazła się Wiktoria Firmowska ucz. kl. V A. Miejsce drugie zajęła Julia Małecka z kl. IV B. zwycięstwo przypadło Aleksandrze Baryle – uczennicy kl. VI B, która otrzymała nagrodę pieniężną w postaci dofinansowania do wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.