Dzień Matki 2015

IMG_1014 26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. Święto to zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to, aby uhonorować – jakże ważną rolę matki w życiu każdej rodziny. To ona stanowi ostoję domowego ogniska. Jej osoba jest symbolem miłości, bezpieczeństwa oraz radości. Uroczyste obchody tego święta stanowią tradycję Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.
Tego dnia uczniowie klas: I C i IV C zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne poświęcone Mamom. Wzruszający montaż słowno-muzyczny sprawił, iż wielu osobom zakręciła się łezka w oku.
Nie zabrakło również szczerego, płynącego z głębi serca: „Sto lat”, serdecznych życzeń, uścisków oraz samodzielnie wykonanych przez dzieci laurek.

Opracowały:
Beata Dudkiewicz
Dominika Magiera
Beata Skawińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *