KAJAKOWY WEEKEND DZIECKA 2015

20150529_17113729 maja 2015r 50-ciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyło w zabawie o charakterze sportowym pod hasłem „Kajakowy weekend dziecka”.
Inicjatorem imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. „Kajakowy weekend dziecka” organizowany jest już po raz drugi (pierwsze tego typu spotkanie miało miejsce w ubiegłym roku) i w tym roku zabawa odbyła się w sześciu miejscach Polsce. Nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez klub AMBERKLUB na terenie przystani OSiR w Tomaszowie Maz. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do zapoznania ze sportem jakim jest kajakarstwo oraz uwrażliwienie na zagrożenie jakie mogą pojawić się w trakcie zabaw na wodzie bądź w jej pobliżu, a także przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa.
Zadaniem dzieci było uczestnictwo w przygotowanych konkurencjach sportowych związanych z kajakarstwem takich jak: rzut rzutką do kajaka, przysiady na czas z wiosłem, zakładanie kamizelki ratunkowej na czas, bieg na czas z kubkiem wody ustawionym na wiośle, slalom kajakowy, płynięcie kajakiem na czas i oddanie rzutu do bramki ustawionej przy brzegu, quiz wiedzy o bezpieczeństwie i trakcie zabaw w wodzie lub w jej pobliżu.
Poza uczniami naszej szkoły do rywalizacji sportowych przystąpili także uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Tomaszowie Maz.
W wolnym czasie dzieci korzystały z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, np.: bawiły się w dmuchanym zamku, piekły kiełbaski na ognisku, grały w piłkę na boisku do piłki plażowej itp.
Amberklub zadbał również o to, by żadnemu uczestnikowi nie zabrakło siły i energii i przygotował dla wszystkich bezpłatne posiłki w postaci obiadu, batoników, słodkich bułek, a także napoje-herbatę i soki. Każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkową koszulkę, a także swój numer startowy i kartę, na której odnotowywano punkty za poszczególne konkurencje.
Po zakończeniu zmagań sportowych i chwili relaksu przy ognisku nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i medali. Wielu naszych uczniów znalazło się na podium, i tak w kategorii dziewcząt III miejsce zajęła Nikola Witkowska z kl. Va, miejsce IV- Martyna Balasińskaz kl. VIa, a miejce V przypadło Sarze Nowak z klasy IIIa.
W kategorii chłopców I miejsce zdobył Maciej Suszka kl. IVa, miejsce II zajął Michał Dąbrowski z kl.VIa, a miejsce IV przypadło Markowi Suszce z kl. VIa.
Składamy serdeczne podziękowania panu Marcinowi Suszce oraz całemu klubowi Amberklub za zaproszenie do udziału w tak fantastycznej zabawie. Mamy nadzieję, iż impreza ta zostanie na stałe wpisana do kalendarza, i że jeszcze nie raz będziemy mogli w niej uczestniczyć.

Opracowanie
M.Merk
M.Brzezowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wycieczki, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.