WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO I JANOWCA

IMG_1064Kazimierz Dolny to miasteczko położone malowniczo na prawym brzegu Wisły w województwie lubelskim. Dzięki wspaniałej architekturze, bogatej historii i pięknemu krajobrazowi jest on jedną z największych atrakcji turystycznych naszego kraju.
W dniu 29 maja 2015 roku uczniowie klas 0A, 1A i 1C udali się na wycieczkę do tego pięknego miejsca. Opiekunami grupy byli wychowawcy: p. Daria Morawska, p. Beata Dudkiewicz, p. Magdalena Brzezowska oraz p. pedagog Barbara Grzelczak. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od renesansowego kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja. Po krótkiej prezentacji kościoła przez p. przewodnik Alicję Wasilewską udaliśmy na kazimierski rynek otoczony z trzech stron kamienicami wzniesionymi w XVI i XVII wieku. W sercu rynku zatrzymaliśmy się przy malowniczej studni. Następnie cała grupa przeszła do ruin zamku i baszty. Z tego punktu rozpościerała się wspaniała panorama całego miasta oraz przepływającej obok rzeki. Kolejną atrakcją wyjazdu, już po przerwie obiadowej, był rejs statkiem po Wiśle. Następnie udaliśmy się do zamku w Janowcu. Ta wspaniała posiadłość magnackiego roku Firlejów była najnowocześniejszą budowlą obronną w Polsce w XVI wieku. Jeszcze dziś robi na wszystkich zwiedzających ogromne wrażenie.
Z bagażem niezapomnianych wrażeń wróciliśmy wieczorem do Sulejowa.

Oprac. M.Brzezowska, M. Merk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *