Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,, Poezja ks. Jana Twardowskiego”

IMG_0040W dniu 01 czerwca 2015r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Poezja ks. Jana Twardowskiego”. Jednym z założeń tego typu uroczystości, było oprócz popularyzacji poezji i rozwoju umiejętności recytatorskich, również upamiętnienie i uczczenie znakomitego poety ks. Jana Twardowskiego w setną rocznicę Jego urodzin. W konkursie wzięli udział uczniowie trzech szkół: z Sulejowa, Witowa i Przygłowa. Dzieci przywitała pani Dyrektor Danuta Gielec, która następnie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwała się recytacji utworów przez uczniów. Uczestników oceniało Jury w składzie: -p. Małgorzata Roksela, p. Jolanta Michalczyk, p. Marzena Kiełtyk i p. Gabriela Kaniowska. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy biorący udział wykazali się znakomitą znajomością utworów ks. Twardowskiego, a ich recytacja zachwyciła Jury. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Natasza Bartłomiejczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Przygłowie. Drugie przypadło ex aequo Paulinie Szymańskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Witowa i Wiktorii Firmowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II z Sulejowa. Trzecie, również ex aequo zajęli Adam Krześlak Szkoła Podstawowa w Przygłowie i Aleksandra Banaszczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II z Sulejowa. Nagrody książkowe w konkursie oraz słodki poczęstunek dla uczniów ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *