FILHARMONIA

20150924_112520W czwartek 24 września 2015r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyli w cyklicznym już „spotkaniu z muzyką”.
Tym razem tematem przewodnim spotkania były instrumenty perkusyjne.
Dzieci zostały zapoznane z instrumentami perkusyjnymi, ich budową, brzmieniem, a także z ich historią. Wysłuchały także utworów granych na tych instrumentach z towarzyszeniem trąbki. Nie zabrakło tradycyjnych konkursów. Najmłodsi uczniowie maszerowali w rytm wygrywanego marsza, natomiast zadaniem starszych uczniów było wykonanie akompaniamentu muzycznego na wybranym instrumencie, oceniany był także ruch sceniczny dzieci do wygrywanego rytmu.

Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *