PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II na Jasnej Górze-PielgrzymkaWP_20151008_019 Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę
W dniu 08 października 2015r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie po raz kolejny wzięli udział w Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Celem wycieczki było kształtowanie w uczniach właściwego systemu wartości w oparciu o nauki Patrona szkoły Jana Pawła II, a także wyrabianie umiejętności właściwego zachowania się w miejscach kultu religijnego oraz poznanie bogactwa polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. W wycieczce wzięło udział dziewiętnaścioro uczniów i troje opiekunów, którzy wraz z Pocztem Sztandarowym reprezentowali naszą szkołę podczas tego ważnego wydarzenia religijno-kulturalnego. Głębokim przeżyciem było uczestnictwo w Mszy Świętej celebrowanej przez ks. biskupa Henryka Tomasika, który w homilii przypomniał nauki Jana Pawła II -Papieża Rodziny. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali słów Pasterza i we wspólnej modlitwie różańcowej polecili Matce Bożej intencje, z którymi przybyli. Po zakończeniu uroczystości przyszedł czas na zakupienie pamiątek i powrót do domu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku –Roku Światowych Dni Młodzieży – w pielgrzymce weźmie udział dużo więcej uczestników.

Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *