DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10.2015-15Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Ten ważny dla całej polskiej oświaty dzień Grono Pedagogiczne oraz pozostali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczcili poprzez uczestnictwo w specjalnie z tej okazji przygotowanej Akademii.
Uroczystość przygotowały Panie: Katarzyna Feldman, Iwona Biskupska i Iwona Rybak wraz ze swoimi wychowankami. Akademię rozpoczęły pokazem tanecznym uczennice klasy IV- Mariki Jasiurska i Wiktoria Misztela. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud jaki wkładają w ich nauczanie recytując przepiękne wiersze i śpiewając piosenki. Nie zabrakło także żartobliwych skeczów. Największe wrażenie na zebranych zrobiła ostatnia część występów, kiedy to dzieci w rytm znanej weselnej melodii zaśpiewały zabawne przyśpiewki o każdym pracowniku szkoły. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Renata Kumidaj podziękowała serdecznie dzieciom i ich wychowawcom za przepiękne życzenia i wspaniałe występy.

Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.