ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

_MG_0406W czwartek 22.10.2015r najmłodsi wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły.
Uroczystość PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH rozpoczęła się występem Leny Tymanowskiej, uczennicy klasy Ic, która zagrała na skrzypcach utwór pt.: „Świerszcz” . Towarzyszył jej w akompaniując szkolny muzyk- pan Mariusz Magiera. Po powitaniu zgromadzonych gości przez panią Dyrektor Danutę Gielec nastąpiła prezentacja części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami.
Dzieci z klasy Ia przedstawiły treści związane z ruchem ulicznym oraz dotyczące właściwego zachowania się w szkole. Zaśpiewały także piosenkę pt. „Światła uliczne”.
Uczniowie klasy Ib zaprezentowali wiedzę z zakresu znajomości swojego kraju-Polski. Zaśpiewały również piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Wychowankowie klasy Ic recytowali wiersze z zakresu elementarnej wiedzy polonistycznej i matematycznej oraz zaprezentowały piosenkę „Klocki Lego”.
Po występach artystycznych nastąpił najważniejszy punkt programu-uroczyste ŚLUBOWANIE dzieci oraz ich pasowanie przez Panią Dyrektor na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały szkolne tarcze, które są symbolem przynależności do społeczności naszej Szkoły. Tarcze powinny zdobić uroczysty strój każdego ucznia, zwłaszcza podczas ważnych uroczystości szkolnych i gminnych, a dzieci powinny je nosić z należytą dumą. Uczniowie otrzymali także upominki oraz pamiątkowe Dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.
Scenariusz uroczystości oraz dekorację przygotowały: p. Katarzyna Gajda, p. Beata Kieruzeli i p. Monika Merk.
Oprawę techniczną zapewnił pan Marcin Pączyński, który przygotował także specjalnie na tę uroczystość piękne prezentacje multimedialne. Składamy też serdeczne podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie naszym wychowankom-obecnym uczennicom klas IV: Hannie Czerwińskiej, Dominice Sowie, Patrycji Lesce, Joannie Sianos oraz Darii Ściubeł.

Opracowanie
M.Merk
M.Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *