HOŁD PAMIĘCI DLA ZMARŁYCH ZŁOŻONY PRZEZ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE.

IMG_5776Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To czas zadumy nad naszym życiem i jego przemijaniem. To czas wspomnień oraz modlitwy za zmarłych.
Polską tradycją jest odwiedzanie w te dni grobów osób bliskich, zapalanie zniczy, składanie wiązanek i kwiatów. Aby podtrzymać tą wielowiekową tradycję uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły, tj. – kl. 0a, 0b, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa wraz z wychowawcami- p. Darią Morawską,
p. Renatą Firmowską, p. Moniką Merk, p. Magdaleną Brzezowską, p. Beatą Dudkiewicz, p. Agnieszką Adach udali się na cmentarz parafialny. Z powagą i zadumą uczniowie wsłuchiwali się w historię żołnierzy poległych w czasie walk w okolicach Sulejowa. Modlitwą i zapalonym zniczem uczcili pamięć tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Była to doskonała lekcja historii, patriotyzmu oraz szacunku do osób, które swoim życiem dawały przykład bohaterskiej miłości do naszego Kraju.

Pamiętajmy o tych, co odeszli.
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

oprac.: M.Brzezowska,
M.Merk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *