DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_5862Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczcili tegoroczne obchody Święta Niepodległości w niecodzienny sposób. Poza krótką lekcją historii, którą usłyszeliśmy z ust prowadzących, tegoroczną akademię uczniowie każdej z klas IV-VI przygotowali piękne występy wokalne. Dzieci odśpiewały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, żołnierskie, między innymi znaną przez wszystkich Rotę.
Pomysłodawczyniami, a zarazem koordynatorkami tegorocznej akademii były: Pani Iwona Rybak, Pani Katarzyna Feldman i Pani Iwona Biskupska. Za oprawę techniczną tradycyjnie już odpowiadał Pan Marcin Pączyński, natomiast za muzyczną Pan Mariusz Magiera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *