OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20151120_10080320 listopada 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie świętowali Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu władzę w szkole przejął Parlament Uczniowski. W gabinecie p. Dyrektor Danuty Gielec zasiedli jego przedstawiciele:
Prezydent- Oliwia Synderecka
Marszałek Sejmu -Alicja Kuczkowska
Marszałek Senatu – Julia Kotarska
W związku z zarządzeniem wydanym przez prezydenta Parlamentu – w porozumieniu z p. Dyrektor Danutą Gielec na korytarzu zawisła skrzynka: ,,Sprawy ważne”. Mają do niej trafiać sprawy, z którymi uczniowie, z różnych powodów, wstydzą się przyjść osobiście.
W tym dniu wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia dotyczące praw dziecka. Uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą Konwencji Praw Dziecka oraz instytucji jakie stoją na straży ich praw. Następnie maluchy wykonały prace plastyczne do lekcji przedstawiając prawa dzieci w formie plakatów, a starsze dzieci mogły oprócz praw poczuć również wagę obowiązków.
Uczniowie z klas IV – VI mieli okazję poczuć się jak dorośli, gdyż w tym wyjątkowym dniu zamienili się rolami z nauczycielami i samodzielnie –oczywiście pod czujnym okiem pedagogów-poprowadzili lekcje. Ta rola wyjątkowo przypadła im do gustu.


Opracowanie
Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *