DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

20151125_10424825 listopada 2015r uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość została przygotowana przez Szkolną Bibliotekę oraz Parlament Uczniowski. Głównym celem imprezy było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci, miały okazję poznać historię pluszowego misia, przypomnieć sobie misie z bajek oraz ich literackie pierwowzory. W bajkowe postacie wcielili się uczniowie klasy VI B, którzy odegrali swoje role z profesjonalizmem godnym prawdziwych aktorów. Część artystyczna z wieloma konkursami przypadła do gustu małym widzom. Szczególny aplauz publiczności wzbudził konkurs, w którym wspólnie z uczniami, udział wzięli ich wychowawcy. Zadanie polegało na wykonaniu portretu misia pod dyktando ucznia, a dodatkową trudność stanowił fakt, że nauczyciele mieli zakryte oczy. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się konkursy: ,,smakowy” dla klas zerowych i pierwszych oraz wiedzowy dla klas trzecich. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Bibliotekę Szkolną i Parlament Uczniowski. W trakcie trwania imprezy nie zabrakło także znanych ,,misiowych” szlagierów: takich jak ,,Jadą, jada misie” czy ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”, przy których wspaniale bawiła się cała sala włącznie z nauczycielami. Na zakończenie uczniowie obejrzeli bajkę o misiach i w radosnych nastrojach rozeszli się do klas.


Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *