,,GDZIE JEST NASZE BETLEJEM?”

IMG_4622W dniu 22 grudnia 2015r w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się Jasełka z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowali je uczniowie klas VIA i VIB oraz VC pod kierunkiem nauczycieli: mgr Bożeny Pawlik, mgr Dominki Magiery, mgr Mariusza Magiery oraz mgr Beaty Skawińskiej. W uroczystości brała udział społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Część artystyczna pod hasłem ,,Gdzie jest nasze Betlejem?” oparta na tekstach biblijnych, literackich oraz wzbogacona niezwykłą oprawą muzyczną miała za zadanie wywołać w widzach refleksję na temat Tajemnicy Bożego Narodzenia i jej znaczenia dla każdego z nas. Jasełka były opowieścią o walce dobra ze złem, samotności i zagubieniu człowieka oraz wielkiej miłości Boga, który przychodzi na świat pod postacią Dzieciątka i rodzi się w ubogiej stajence ludzkiego serca, aby przynieść odkupienie każdemu z nas. Mamy nadzieję, że to pozytywne przesłanie Jasełek zostanie w nas na długo, nawet wtedy, gdy minie Świąteczny Czas i przyjdzie wrócić do szarej rzeczywistości dnia codziennego. Dziękujemy wszystkim, którzy w przedświątecznym wirze przygotowań znaleźli czas, by przyjść i obejrzeć spektakl, który najpiękniej, jak potrafili, przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *