ŚWIĘTO MARCHEWKI

SAM_2185„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.”
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”
Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do jej spożywania w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w kl.0b pod kierunkiem p. R. Firmowskiej zorganizowano ,, Święto Marchewki „.
Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo w marchewkowych opaskach na głowach . Spotkanie rozpoczęte zostało krótką prezentacją marchewki, jako warzywa- jej zalet, walorów i sposobów wykorzystania, następnie były tańce, słuchanie wierszy i zabawy. Celem „Dnia Marchewki” było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki.
Po tańcach i zabawach dzieci przystąpiły do wspólnego pieczenia ,,ciasta marchewkowego” . Miksowanie wszystkich produktów sprawiło dzieciom wiele radości. Każdy chciał mieć swój udział w pieczeniu ciasta, więc kolejka do ucierania marchewki i miksowania była bardzo długa. Udział w pieczeniu ciasta wymagał od uczniów wiele cierpliwości ,ale czegóż nie robi się dla tego smaku i zapachu. Śmiechu było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie dzieci będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.


Opracowała: Renata Firmowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.