UCZNIOWIE SP1 NA GLINNIKU

,,Najgroźniejszą bronią wojownika jest jego serce do walki”DSC00178
Zwiedzanie lotniskowej stacji meteorologicznej, obserwowanie pracy żołnierzy w wierzy kontroli lotów, prezentacja z małym szkoleniem w spadochroniarni i na koniec sam na sam z „Sokołem”, flagowym śmigłowcem Wojska Polskiego, na płycie lotniska to atrakcje, które zapewniło uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 Im. Jana Pawła II w Sulejowie w dniu 29.01.2016 r. Dowództwo Sił 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie szczegółowo zapoznali się z funkcjonowaniem, zadaniami, historią i możliwościami jednostki wojskowej „Nowy Glinnik”. Zainteresowanie uczniów zaskoczyło samych żołnierzy, którzy prezentowali kulisy służby w Kawalerii Powietrznej. Pytaniom o funkcjonowanie jednostki ze strony uczniów nie było końca, chcieli poznać każdy szczegół żołnierskiego rzemiosła. I można powiedzieć ze w 100% ich ciekawość została zaspokojona. Żołnierze spisali się na 5 z plusem.
Za trud, poświęcenie i odwagę w służbie Ojczyźnie oraz możliwość poznania specyfiki pracy żołnierzy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 Im. Jana Pawła II serdecznie dziękują.


Opracowanie
Grzegorz Ruciński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *