BAL OSTATKOWY

20160209_120138Ostatki, zapusty – słowo to oznacza ostatnie dni karnawału. W tym roku uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie dzień ten świętowali poprzez uczestnictwo w zabawie karnawałowej. Inicjatorem i organizatorem tegorocznego balu była pani Izabela Andrzejczyk-Wąsik. Przy organizacji pomagały p. Monika Merk oraz p. Daria Morawska, która wcieliła się w rolę konferansjera. Za obsługę techniczną i muzyczną serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Pączyńskiemu.
Dzieci przybyły na zabawę w fantastycznych przebraniach i co najważniejsze w dobrym humorze. Podczas zabawy uczestniczyły w wielu konkursach, były to m.inn. taniec w parach na gazecie, taniec z balonem, jedzenie pączka na czas, konkurs na najlepsze wykonanie taneczne do tworu „Makarena”. Podczas zabawy rozstrzygnięto także ogłoszony przed balem konkurs na najpiękniejszą, samodzielnie wykonaną maskę karnawałową.
Na balu nie mogło również zabraknąć najważniejszego punktu programu- a mowa oczywiście o wyborze świty królewskiej oraz króla i królowej balu. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie dzieci przebrały się fantastycznie i równie fantastycznie się bawiły. Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców. Tegorocznym królem i królową balu zostali: P. Sąciński z kl. 1c oraz N. Olczyk z klasy IIIa. Uroczystej koronacji dokonała pani Katarzyna Gajda.


Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.