Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW…

20160304_093807W piątek 04.03.2016r pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. Marzeniem wielu młodych chłopców jest zostanie strażakiem- bohaterem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż nie jest to łatwa praca. W piątek dzieci mogły osobiście obejrzeć miejsce pracy strażaków, zobaczyć i usłyszeć z czym naprawdę muszą się oni zmagać na co dzień. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali rozmaite wozy strażackie i zapoznali się z ich wyposażeniem. Sami także mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy zakładając strażacki ubiór i wsiadając do strażackiego wozu. Ogromne wrażenie zrobił na nich pokaz zjazdu po drążku.
Serdecznie dziękujemy Strażakom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. za umożliwienie dzieciom zwiedzenia jednostki oraz za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Po tej fascynującej wizycie dzieci z kl.0a, 1a, 1b, IIa wraz z wychowawcami udały się do MOK w Piotrkowie Tryb., gdzie oglądały spektakl teatralny przygotowany przez teatr ARTENES z Wrocławia pt. „Dzieci króla baśni”.


Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *