„Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie mistrzyniami powiatu w mini piłce koszykowej”

DSC_0256W dniu 10 III 2016r. w Szkole Podstawowej w Łęcznie odbył się gminny turniej w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Wśród drużyn chłopców w zawodach uczestniczyły szkoły z Łęczna, Klementynowa i SP nr1 z Sulejowa. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr1 w Sulejowie pokonując drużynę dziewcząt z SP w Łęcznie. Etap powiatowy w mini piłce koszykowej dziewcząt został przeprowadzony 16 marca 2016r. w Wolborzu. Do turnieju przystąpiło siedem drużyn: Szkoła Podstawowa nr1 w Sulejowie, Sp z Gomulina, SP ze Straszowa, SP z Woli Kamockiej, SP z Wolborza, SP w Babach i SP z Gorzkowic. Po zaciętej walce dziewczęta ze SPnr1 w Sulejowie zajęły pierwsze miejsce, pokonując w finale SP ze Straszowa wynikiem 26:13 i awansując do zawodów na szczeblu rejonu. Skład zwycięskiej drużyny: Kotarska Julia, Marcinkowska Patrycja, Firmowska Wiktoria, Arkusińska Alicja, Ryszka Agata, Pasieczyńska Maja, Dratwa Oliwia, Szymańska Anna, Morawska Oliwia, Miłak Patrycja, Kuźnik Julia, Osuch Olga, Pyzia Jessica i Owiesek Natasza. Opiekunem drużyny dziewcząt jest Grażyna Ryszka, a chłopców Grzegorz Ruciński.


Opracowanie
Grażyna Ryszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *