„PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY”

wiosna-1121 marca 2016r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uroczyście powitali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczestnicząc w specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniu. Akademię przygotowały klasy IIa, Ib oraz 0b wraz z wychowawcami -p. Magdaleną Brzezowską, p. Moniką Merk i p. Renatą Firmowską.
Dzieci przygotowały spektakl teatralny o tematyce wiosennej. Usłyszeliśmy w nim m.in. o zwyczaju żegnania zimy poprzez topienie Marzanny. Mogliśmy posłuchać wesołych, wiosennych piosenek, a także przepięknych wierszy.
Ważnym punktem przedstawienia była scenka, w której mali aktorzy uświadomili nam, że trzeba dbać o przyrodę i jakie konsekwencje mogą spotkać ludzi, gdy będą zaśmiecać naszą planetę. Otrzymaliśmy małą lekcję ekologii, która przypomniała wszystkim o konieczności recyklingu. Podczas spektaklu nie zabrakło także elementów humorystycznych. Pojawiły się również elementy baletu do muzyki P. Czajkowskiego „Walc kwiatów”. Dzieci włożyły wiele starań w swój występ i zachowywały się jak profesjonalni aktorzy.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych, kolorowych strojów dla dzieci biorących udział w przedstawieniu. Dziękujemy także panu Marcinowi Pączyńskiemu za oprawę techniczną.


Opracowanie:
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *