„POŚWIĘCENIE KRZYŻY ORAZ GODEŁ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE”

A-2013 kwietnia, w przeddzień obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, w szkole odbyło się poświęcenie krzyży oraz godeł. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.
W pierwszej części spotkania uczniowie klasy V a przybliżyli dzieje krzyża i jego symbolikę od starożytności po czasy współczesne. Zaprezentowali także historię wizerunku Orła Białego.
Ceremonii poświęcenia godeł i krzyży dokonał ks. proboszcz Leszek Druch, który następnie przekazał je delegacjom uczniów poszczególnych klas i przedstawicielom Trójek Klasowych. Wkrótce oba symbole: narodowy i religijny zostały powieszone w salach lekcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *