1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

T-112W dniu 14 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 1050 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas szóstych i piątych pod kierunkiem nauczycieli uczących, ukazywała rolę i znaczenie chrztu jako jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Na akademię licznie przybyli zaproszeni goście: władze miasta z p. Burmistrzem Wojciechem Ostrowskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sulejowie p. Adamem Stobieckim, Radni z Sulejowa, Radni Powiatu Piotrkowskiego, Duchowni, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Sulejowa, nauczyciele emeryci oraz mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl, upamiętniający wydarzenie, które dało początek naszemu państwu, miało wpływ na jego dzieje i przez wieki kształtowało jego tożsamość. Akademia, wzbogacona prezentacją multimedialną, była okazją do refleksji, które w końcowych przemówieniach wyrazili p.Burmistrz Wojciech Ostrowski, Przewodniczący Rady Miasta p. Adam Stobiecki oraz ks. kanonik Zygmunt Czyż. Mamy nadzieję, że wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu zrobiła wielkie wrażenie na zgromadzonej publiczności i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji.


mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *